Heineken Experience


Heineken to jedna z tych firm, która bierze czynny udział w globalizacji  i to wcale nie od kilku lat gdy słowo "globalizacja" zaczęło być modne. Heineken wysyłał swój produkt (czyli piwo) do wielu krajów na świecie, jeszcze przed pierwszą wojną światową. Piwo z Amsterdamu było jednym z pierwszych alkoholi sprowadzanych do USA po zniesieniu prohibicji. Prawdziwy boom Heineken przeżył po wojnie, oprócz zwiększania rokrocznie eksportu ostro wziął się likwidację rodzimych browarów. Większość małych browarów w Holandii wykupił i zamknął.
Browar Heineken założył Gerard Adriaan Heineken w 1863 roku. Kupił browar De Hooiberg w Amsterdamie, którego nazwę zmienił 10 lat później na Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij. Do dnia dzisiejszego firma należy w dużej części do rodziny Heineken. Do firmy należy wiele lokalnych browarów na świecie między innymi polski Żywiec. Heineken zajmuje 4 miejsce na świecie jeżeli chodzi o produkcję piwa. W 1988 zamknięto w Amsterdamie najstarszy browar Heinekena, który od wielu lat można zwiedzać jako muzeum (Heineken Experience). 

Dom Blos'a

Dom Blos'a to miejsce w którym poznacie historie produkcji wódki i likierów Bols, oraz będziecie mogli wypić drinka, który wcześniej wybierzecie sobie spośród szerokiej oferty na ekranie umieszczonym przed wejściem do baru. Wnętrze to kombinacja tradycyjnego muzeum z nowoczesnym designem. Całkowite i szczegółowe zapoznanie sie z historia i oferta Bols'a nie zajmuje dłużej niż 20 minut. Najciekawszym punktem zwiedzania ze względu na charakter tego miejsca jest oczywiście bar. Przechodzimy do niego z wydrukiem składników z wcześniej wybranym drinkiem, przekazujemy go barmance, która oprócz przygotowywania na naszych oczach drinka, dzieli się z nami swoja wiedza na temat każdego, ze składników. Dom otwarty od poniedziałku do niedzieli z wyłączeniem wtorku w godzinach od 12.00 do 18.00